Kolonya Corona Virüsünden Korur Mu?

Kolonya Corona Virüsünden Korur Mu?

Kolonya Corona Virüsünden Korur Mu?

Çin’de ortaya çıkan Covid19 virüs, Türkiye’de dahil olmak üzere dünyanın neredeyse % 85’inde etkili bir şekilde bulaşmaya devam etmektedir. Bilim insanlarının yaptığı açıklamalara göre virüsün insandan insana geçmesindeki en büyük etken el ve yüz etkileşimine oldukça fazla girilmesidir. Kolonya corona virüsünden korur mu; koruyucu etkisinin fazla olduğu ancak yanlış kullanımın da bu noktada önemli olduğu bilinmektedir.

 

80 Derece Kolonya Coronavirüsü Öldürür Mü?

Alkol bazlı temizlik ürünlerinin bakteriler ve virüsler üzerindeki etkisi yıllardan beri bilinen, toplum genelinde de sırf bu amaçla kullanılması uygun görülen malzemeler arasında yer almaktadır. Gün içerisinde ellerimizle birçok işi yapar, birçok noktaya dokunur ve bir taşıyıcı görevi görürüz. Corona virüs salgının da bu kadar çabuk yayılmasındaki en büyük etken, bir yüzey üzerinde uzun süre yaşayabiliyor ve diğer yüzeylere de aracılar yani insanlar tarafından taşınıyor olmasıdır.

Kolonya corona virüsten korur mu; 80 derecelik bir kolonya etil alkol etkisiyle uçuculuk özelliğine sahiptir. Bu taçlı bir aile sahip olan, sağlam kabuklu adı da verilmiş olan corona virüsün sadece etkisinin bozulmasını sağlar.

 

Elleri Yıkamak Mı Kolonya Mı?

Corona virüsü için en etkili yöntem, yapılan araştırmalar sonucunda ellerin 20 saniye boyunca bol köpüklü bir sabunlar yıkanmasıdır. Bu virüsün etkisini tamamen ortadan kaldırmaktadır. Kolonyadan çok daha etkili bir yöntem olduğu için eve gelindiği gibi ellerin yıkanması çok daha büyük bir önlem olacaktır.

 

Korona Virüs İçin Kolonya Nasıl Kullanılmalı?

Kolonya corona virüs için sadece ellere kullanılmalı, ele sürüldükten sonra el yüze sürülmemelidir. Ayrıca kolonyayı hem dışarıda tercih etmeli aynı zamanda 15 saniye 80 derecelik bir kolonya ile el iyice ovulmalı, elin bütün kısımlarına iyice masaj yapılarak kullanılmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir